Samsung cihaz takip için Snapchat Spy App 2020

snapchat-iphoneSamsung cihaz takip veya her hangi bir Android telefon takip için kullanılan programlar arasında Snapchat spy app ya da Snapchat takip programı indirmek isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş bir yazılımı inceleyelim.

Snapchat Spy App

Samsung cihaz takip programı Snapchat takip programı olarak da kullanılır. Herhangi bir Android telefonunu takip etmek isteyenler için mSpy takip programı tavsiye edilir. Bu program sayesinde Snapchat takip dışında başkasının WhatsApp mesajları, SMS, Viber, Facebook, aramaları da takip edebileceksiniz.

mSpy Dene

Geçtiğimiz Ocak ayında internet alemi ve ebeveynler 14 yaşındaki kızın başına gelenlerden dolayı öfkelenen ve kalbi kırılan bir babanın hazırladığı bir videodan oldukça etkilendi. Evlat edinilen ve siyah bir Amerikalı olan kıza, kendi okulundaki iki çocuk tarafından hakaret ve ırkçı aşağılamalar içeren mesajlar gönderilmişti. Bu mesajlar mesajların okunduktan sonra tamamıyla kaybolduğu bir uygulama olan Snapchat aracılığıyla yollanmıştı. Samsung cihaz takip.

Kızın başına gelen maalesef yaygın bir durum. Tacizciler ülke genelinde suiistimallerini dijital dünya üzerinden sürdürüyorlar ve Snapchat gibi anonim bir ‘kaybolan’ mesaj uygulaması da bu durumu çok daha kolaylaştırıyor. Hatta, Ulusal Tacizi Önleme Ayı’nın arkasındaki DoSomething.com örgütüne göre, gençlerin yüzde 80’den fazlası online ortamda yakalanmadan birilerini taciz etmenin daha kolay olduğunu düşünüyor.

Ana nedenlerden birisi farkındalık. Her gün yeni uygulamalar piyasaya sürülüyor ve birçok ebeveyn için çocuklarının okulda duyduğu, arkadaşlarından gördüğü veya kendi başlarına denedikleri her yeni web sitesine veya uygulamaya yetişmek imkansız.

MSPY SATINAL

Ancak piyasada son derece popüler olan ve dikkat çekici ama potansiyel olarak gençler için tehlikeli olabilecek uygulamalar bulunuyor ve Snapchat de bunlardan bir tanesi.

Bu makale sayesinde, ebeveynley Snapchat hakkında bilmeleri gereken her şeyi öğrenebilir:

Snapchat nedir?

Kısacası, Snapchat ‘görünmeyen’ bir mesaj uygulaması. Bu uygulama kullanıcılarına kısa mesajların eşlik edebildiği resimler veya videolar gönderebilme imkanı sunuyor. Bunlar kısa bir süre için izlenebiliyor. Snapchat, Instagram ’a bile baskın gelen, gençler arasında bir numaraya yükselen ve en hızlı gelişen sosyal medya uygulaması. Samsung cihaz takip.

 • Çoğunluğunu 13 ve 25 yaş arası gençlerin teşkil ettiği yaklaşık 82 milyon kullanıcı var.
 • Aşağı yukarı günlük olarak gönderilen 350 milyon not ya da ‘snaps’ (anlık şey) paylaşılıyor.
 • Her 10 gençten 4’ü Snapchat ’ı sıklıkla kullanıyor.
 • Snapchat paylaşılan resimlerin sayısı açısından Facebook ile başa baş gidiyor.

Bu uygulama, Standford Üniversitesi ’nde okuyan dört öğrenci tarafından 2011’de yaratıldı. Bu öğrencilerin hedefi ‘Snapchat kullanıcılarına güvenli ve eğlenceli bir deneyim sunarken, kendini ifade etmenin en geniş aralığını sağlamak’tı.

Ancak, Snapchat ’in ‘güven’ yönü sıklıkla tartışılmaktadır. Uygulama bütün yaş grupları arasında müstehcen mesajlar ve siber taciz için bir kötülük yuvası haline geldi, bunun nedeni kısmen bu uygulamanın nasıl işlediği ile ilgili.

Peki, uygulama nasıl işliyor?

Gençler arasında Snapchat ’ın bu kadar popüler olmasının ana nedenlerinden bir tanesi resimleri bütün dünyayla paylaşması ile ilgili değil.

Instragram, Facebook, Twitter ve diğer uygulamalardan farklı olarak, sizin içeriğiniz sadece ‘arkadaşlarınız’ veya ‘takipçileriniz’ tarafından görülmüyor. Kime mesaj gönderebileceğinizi siz seçersiniz ve mesaj görüldükten sonra kaybolup gider… Ya da en azından öyle olması gerekir.

 • Snapchat kullanıcıları bir resmi veya videoyu kendi telefonlarının kamerası ile ‘snap’ edebilir ve buna bir mesaj veya filtre ekleyebilir.
 • Göndericiler mesaj ne kadar süre görünecek ve kime gönderilecek seçebilir.
 • Mesaj, Snapchat aracılığıyla arkadaşlarına gönderilir.
 • Mesaj görüldükten hemen sonra silinir.

MSPY DENE

Piyasaya sürülüşünden bu yana, Snapchat aşağıdaki yeni özellikleri de bünyesine kattı:

 • Snapchat hikayeleri: Bunlar kullanıcılara resimlerini ve videolarını yapıştırma opsiyonu sunar böylece bunlar herkes veya sadece kendi arkadaşlarınız tarafından 24 saat için görüntülenebilir.
 • Mesajlaşma: Snapchat kullanıcıları sohbet özelliğini kullanırken arkadaşlarına mesajlar da gönderebilir ve bu mesaj taraflarca görüldükten hemen sonra silinir.
 • Video’nun yeniden oynaması: Her gün bir kullanıcı bir video mesajını tekrar oynatabilir.
 • Mesajların gönderildikten sonra kendini ‘yok etmesi’ gerekse de, bütün taraflar rahatlıkla mesajın ekran görüntüsünü alabilir. Başka birisi mesajların ekran görüntüsünü aldığında Snapchat kişiyi alarma geçirir ancak bunu önlemenin bir yolu yoktur.

Gençler Snapchat hakkında ne söylüyor?

Gençler Snapchat ’i genellikle eğlence ile ‘saçma ve sıradan’ resimler için kullanır.

 • Resimlerin kaybolup gitmesi harika, ve onları mesaj gönderir gibi gönderebilirsiniz.’ Melisa, 14 yaşında.
 • Bunu arkadaşlarıma eğlenceli şeyler göndermek için kullanıyorum. Bu bir mesajdan daha fazlasını gerektiriyor. Onlar, Facebook veya Instagram üzerinde yapıştırmak istediğim şeyler değil ve onları sonsuza kadar saklayabilirim.’ Efe, 18 yaşında.

SNAPCHAT TAKİBİNE BAŞLA

Ancak Snapchat bazen ‘kim havalı’ ve ‘kim değil’i göstermek için de kullanılabilir.

 • Bazen bu uygulama bir popülarite yarışması gibi. Mesela eğer bir partide büyük bir grubun resmini çeker ve başka birine gönderirseniz, birçok kişiyle birlikteyim, popülerim sanki gittiğiniz bir partinin resimlerini Facebook ’a koymuşsunuz gibi böyle şeyler söylersiniz.’ Aslı, 20 yaşında

Gençler sık sık kimlerle birlikteler, neler yapıyorlar bunların ‘hikayesini’ ilan eder ve bu çocukların yalnız ve sinirli hissetmesine neden olabilir. Gençler bunu bilir ve bilinçli olarak belirli insanların canını acıtmak için onları dışarıda bırakır. Samsung cihaz takip.

Ve, sayısız diğer ailelerin kötü bir şekilde öğrendiği gibi, Snapchat müstehcenlik ve siber zorbalık/taciz için sevilen bir araç olabilir:

 • [Birçok insan] mesajlarında riskli hiçbir şey söylemez ve tacizcilerin aynı yönteme sahip olduğunu düşünüyorum: Tacizciler bunu Snapchat için saklıyor, ben yaralayıcı Snapchat’ler aldım ancak bana söylediklerini kanıtlayacak delilim yok zira resim 10 saniye içinde kayboluyor.’ Rıza, 8. sınıf

Snapchat bir çocuğun online itibarına zarar verebilir mi?

Gençler için Snapchat kaybolan mesajlarıyla sahte bir güvenlik algısı sunar. Yukarıda sözü geçen kızın durumunda, babası kendi telefonuna taciz resimlerinden birini video olarak kayıt edebildi. Bu kaydı tacizci çocuğun babasıyla karşı karşıya geldiğinde delil olarak kullanabildi.

snapchat hakkında -5-ios

Bu delil durumu çözmektense daha da karmaşık hala getirmesine rağmen, bu Snapchat ’in içeriğinin nasıl kolaylıkla saklanabileceğini ve uzun bir süre ortalıkta dolaşabileceğini gösteren net bir örnek. Uygunsuz veya müstehcen bir görüntünün kayıt edilmesi ve paylaşılması olasılığı felaket olabilir.

 • Snapchat ’ın kendisi kullanıcıların yüzde 25’inin ‘deneysel olarak’ düzenli bir şekilde hassas içerikli mesajlar gönderebildiğini kabul eder.
 • The Pew Internet ve Amerikan Hayat Projesi 12 ve 17 yaş aralığındaki gençlerin yüzde 15’nin tanıdıkları kişilerden ‘müstehcen’ mesaj aldıklarını kabul ettiklerini tespit etti.
 • Kullanıcıların yüzde 47’si ekran görüntüsü kullanmayı kabul eder ve yüzde 52’si mesajlarının ekran görüntülerini kullandığını belirtir.
 • Kullanıcıların yüzde 4’ü babaların kızlarını etkileyen siber tacizi kayıt ettiği gibi ayrı kameralar veya telefonlar kullanarak Snapchat kayıt ettiğini kabul ediyor.
 • Snapchat kullanıcılarının yüzde 10’u gönderenleri utandırmak için bunu yapmaktadır.
 • Snapchat ’in kullanıcılarına sunduğu mahremiyet ile ilgili sorular da var. Piyasada Snapchat ’in desteklediği geçici niteliğin üstüne çıkan uygulamalar var. Bu uygulamalar insanlara resimleri paylaşmasına izin verir veya cihaz üzerinde gizlenen resimleri yerleştirir.
 • Sızdırılan Snapchat resimlerinin paylaşılmasına kendini adayan siteler ve blog’lar var.
 • Bilgisayar korsanları ağırlıklı olarak 13 yaşından 17 yaşına kadar binlerce resmi yayınlanmalarıyla tanınmaktadır. Samsung cihaz takip.

MSPY DENE

Diğer Snapchat Endişeleri:

 • Yaş sınırlaması: 13 yaşın altındaki çocukların kayıt olmalarına izin verilmez. Ancak, bütün sosyal medya ağları gibi, kayıt olurken bir kişinin gerçek yaşı hakkında yalan söylemesi mümkün.
 • Yabancılarla bağlantı: Snapchat telefon kontaklarını bağlayarak kullanıcıların arkadaşlarını bulmasına yardım eder. Eğer birisi bir delikanlının numarasını kamusal olarak sosyal medya üzerinde ilan ettiğini bulursa, bunu Snapchat üzerinde bir genci eklemek için kullanabilir.

Ailelerin Snapchat hakkında bilmesi gerekenler:

 • Aileler çocukların Snapchat’ten eğlendiğini anlamak zorundalar zira ‘bu uygulama göreceli olarak mahrem olan nadir uygulamalardan biri.’ Çocuklarının Snapchat’ine erişemeyen ailelerin bile bu uygulama vasıtasıyla gönderilen ve alınan mesajları görmesi mümkün değil.
 • Snapchat’i ilginç kılan temel özellik mesajların kaybolup gitmesini sağlayan geçici nitelikleri ve sosyal süreklilik hakkında daha net bir dijital izi muhafaza etme arzusu.
 • CNN ‘ailelerin kendi çocuklarının mesajlarına ilişkin ne düşündüğü ve çocukların nasıl hissettiği arasındaki farklı gösteren bir bilgi yayınladı. Ailelerin yüzde 60’ı çocuklarının ne kadar yalnız, endişeli ve depresif olduğunu hafife almış durumda ve yüzde 94’ü ise sosyal medya üzerinde cereyan eden kavganın boyutunu önemsemiyor.’

Aileler Snapchat ’te gösterilen agresiflikten ve sosyal medya üzerinde paylaşılan resimlerden bihaber olma eğilimindeler. Bunu ise bilinçli olarak resimlerde yer alan bir kişiyi etiketlemeyerek veya resimleri paylaşmayarak yapıyor. Burada amaç ise davet edilmeyen kişilerin canını yakmak.

 • Müstehcenlik Snapchat söz konusu olduğunda gerçek bir sorun. Şu anda müstehcenliğin yetişkinliğin normal bir parçasını olduğunu değerlendiren yeni bir delil var.
 • FBI aileleri pedofillerin Snapchat kullanarak genç yaştaki çocuklardan resimleri kullandıkları hususunda uyarıyor. Bu resimler kişisel kullanım için kullanılıyor veya yeraltı dünyasındaki avcılara satılıyor.
 • Siber zorbalar/tacizciler bu uygulamayı seviyor zira kötü mesajları kaydetmek zor.
 • Eğer aileler gerekli olan şeyi yapmakta başarısız olursa, çocuğun siber zorbalığı için sorumlu tutulabilirler. Babanın dahil olduğu Knudson’un taciz olayında tacizci çocuğunun babasının çocuğunun hareketlerine müdahale etmek hususunda gösterdiği zavallı reaksiyon işten atılmasına neden oldu.

SNAPCHAT TAKİP ET

Brad Knudson’un YouTube üzerindeki davasında olduğu gibi, farkındalık çocukların bu uygulamayı nasıl kullandığına dair büyük bir etki yapabilir.

Kızının tacize maruz kalma olayına ilişkin olarak, babası şunu ifade etti: ‘eğer bunu herkese duyurmazsan, eğer insanların burada ne olduğunu anlamalarını sağlamazsam diye korktum. Özellikle kızımın hakkında bana hiçbir şey söyleyemeyeceği bu kişi ile ilgili olarak.’

Eğer çocuğunuz Snapchat kullanıyorsa bu uygulamayı kesinlikle yasaklamayın. Arkadaşlarına çok bağlı olduğundan bu tavrınızı sevmeyebiliz. SnapChat’ta paylaştığı her mesaj, fotoğraf, videoyu görmek istiyorsanız telefonuna telefon takip yazılımını kurarar istediğiniz bilgilere ulaşın. Samsung cihaz takip.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *