Popüler Gençlik Uygulamaları üzerine spot ışığı: LINE

Line-no-quiere-que-seas-rootÇocuklar için faydalanabilecekleri mevcut uygulamaların ve sitelerin sayısı çok fazla öyle ki çocuklarımızın dijital eylemleri söz konusu olduğunda kendimizi sıklıkla yakalama veya yakalanmaktan kaçma oyunuyla buluruz. Androidcasus.com ’da, herhangi bir problem ortaya çıkmadan ÖNCE çocuklarımızın karşılaştığı trendleri anlamanın ve bununla ilgili olarak bilgilenmenin önemli olduğuna inanıyoruz.

LINE ’nın ayrıntıları/girdisi çıktısı

LINE, çok sayıda ailenin radarının altında uçan Japonya ’dan gelen bir uygulama. Bu uygulama açık büfe hızlı ileti, bire bir sohbet, grup sohbetleri, video aramaları, etiketler, his simgeleri ve birçok başka şeyler sağlayan çok sayıda cihazın, cep telefonunun ve bilgisayarın üzerinde çalışır.

LINE çeşitli iç uygulama opsiyonları sunar. Bunların bazıları ücretsiz ve bazıları ücretli olarak gelir. Bu opsiyonların bazıları çocuklarımızın sosyal medya etkileşimlerini geliştirmek için ücretsiz ve bazıları ücretli olarak gelir. Bu resim paylaşma deneyimini geliştirir.

Gençlerimiz LINE nasıl kullanır?

Gençler birçok nedenle LINE ’ı sever ancak asıl neden bu uygulamanın birçok popüler uygulamanın özelliklerinin bir karışımı olmasıdır. Esasında LINE, sosyal medya uygulamalarının bütün özetlerini sıkıştıran ve bunları kullanışlı tek bir uygulama halinde bir araya getiren bir uygulama. Gençler zaman çizelgelerini, mesajlarını, fotoğraflarını, videolarını ve etiketlerini paylaşmak için kullanırlar. Sadece saniyeler içinde yüksek kalitede videolar yaratabilirsiniz veya arkadaşlarınızla paylaşmak için hoş bir arkaplan müziği ekleyebilirsiniz.

ANDROID CASUSU DENE

LINE ’ın eğlenceli bir özelliği gençlerin nasıl kolaylıkla kontaklarını ekleyebilmesidir. Arkadaşlar basit bir şekilde ‘Telefonu salla’ fonksiyonunu kullanarak telefonlarını birlikte sallamalıdır. Ayrıca, telefonlarının kamerası ile bir QR kodu okuyarak şipşak resim çekebilirler veya LINE ID’lerini kullanarak bağlantıya geçerler.

Birçok genç mesajlar göndermek veya bedava telefon konuşması yapmak için LINE kullanırken, yine de problem arz eden birkaç alan mevcuttur. LINE ile ilgili problem onun çok amaçlı/yönlü olması ve birçok farklı türde iletişim için kullanılabilmesi. Bu sorunun gerçek alanlarını veya potansiyel tehlikeleri tespit etmek noktasında ailelerin durumunu zorlaştırır.

LINE hakkında aileler endişelenmeli midir?

Ailelerin, LINE ’nın oyunlar, sohbetler, zaman çizelgeleri ve daha fazlası gibi çeşitli sosyal medya unsurlarını kapsadığını anlaması gerekir. Bu türden kullanımlarla birlikte, bir çocuğun özel ayarlarını ve aktivitesini takip etmesi zor olabilir. LINE, ‘gizli sohbet’ gibi belirli bir süreden sonra silinerek kaybolup giden mesajları destekleyen bir opsiyonu içerir. Bu çocukları zorbalığa, tacize, müstehcen mesajlara ve davranışlara açar.LINE sm

Bir taraftan ev ödevi seansları için harika olabilecek grup sohbet özelliği aynı zamanda daha geniş seyircilere ulaşmak için siber tacizcilere de izin verir. Bu özellik ayrıca arkadaşlar arasında birçok zarara yol açma potansiyeline sahiptir zira bir kişinin cevaplarının herkes tarafından görülebilme potansiyeline vardır.

Uygulama başlangıçta ücretsiz olmasına rağmen, uygulamanın özelliklerinin çoğu uygulamanın satışlarında inşa edilmiştir. Kullanıcıların oyunları, etiketleri satın almaları ve LINE kullanıcısı olmayanları aramaları için bile ücret ödemeleri gerekmektedir. Bu şok edici faturalar ve kredi kartı ekstreleri özellikle bu bilgileri çoğunlukla dikkate almayan daha genç delikanlılar için bir reçete/formül olabilir.

Ailelerin LINE üzerinde Çocukları Korumaları için 3 tavsiye

Diğer bütün sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi, çocuklarının LINE ’ı anlamalarına yardımcı olmak ve onların birbirleriyle güvenli bir şekilde mesajlaşmalarını sağlamak için aileler adına bazı öneriler vardır. Oğullarımızı ve kızlarımızı sorumluluk sahibi olmaları için hazırlamak adına aşağıda listelenen 3 pratik adım var. Bu adımlar LINE ’ı uygun bir şekilde kullanmak için gereklidir:

  1. Gizli ayarları iki kere kontrol edin ve çocuklarınızın kullanıcı bilgilerini gizli tutmalarının üstünde durun ve sadece gerçekten tanıdığınız insanlardan gelen mesajları kabul edin. ‘Genel Kullanıcı’ bilgilerini gizli tutma opsiyonlarını aramak, hesapları korumak için şifreler eklemek ve arkadaşınız olmayan kişilerden gelen mesajlardan imtina etmek için filtreler kullanın.
  2. Oturun ve ailenizle online satışlar hakkındaki kuralları tartışın. Herkes için kuralları, beklentileri ve sonuçları taslak haline getiren bir aile teknolojisi sözleşmesi yazdığınızı düşünün.
  3. Sosyal medya etiketini vurgulayın ve dijital tutumların—kaybolup giden mesajlarla bile neden önemli olduğunu düşünün. Çocuklara tacizin ve müstehcen mesajların tehlikelerini anlatmakve dijital olarak gönderilen herhangi bir şeyin daha sonra ortaya çıkma veya paylaşılma potansiyeli olduğu hakkında hatırlatma yapmak için önemli bir zaman.

Bütün uygulamaların çocuklarımız için bazı riskler veya tehlikeler arz ettiğini belirtmek önemli. LINE’ı dikkat çekici yapan şey onun diğer ağlarda ve uygulamalarda bulunan bütün önemli özellikleri nasıl bir araya getirmesi.

ANDROID CASUSU DENE

Bilgilenerek ve meseleye dahil olarak, aileler sosyal medya ile ilgili birçok riski azaltabilir. Dokunma ekranı ve Android içermesine rağmen, neticede bir çocuğu desteklemek ve ona rehberlik etmek ailenin işidir.

Eğer çocuğunuz LINE kullanıyorsa bu uygulamayı kesinlikle yasaklamayın. Arkadaşlarına çok bağlı olduğundan bu tavrınızı sevmeyebiliz. LINE’da paylaştığı her mesaj, fotoğraf, videoyu görmek istiyorsanız telefonuna telefon takip yazılımını kurarar istediğiniz bilgilere ulaşın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *