Çocuklar için Android Cep Telefonu Takip Yazılımı Kullanmak 2020

çocuklar androidÇocuklarımızı oldukça dijital bir dünyada büyütüyoruz ve teknolojiye olan sevgimiz en genç aile üyelerimizi bile etkiliyor. Gençlerimiz cihazlarına karşı büyük bir hayranlık duyarken, 9-12 yaş arası çocuklar ımız ise elde taşınır küçük aygıtları ile benzer bir aşk ilişkisi yaşıyor. Tüketici Raporlarından hazırlanan bir çalışmaya göre, her 10 aileden 6’sı 8 yaşından 12 yaşına kadar olan çocukları için cep telefonu satın almayı kabul etmiş. Ortalama bir çocuk ilk akıllı telefonuna 12 yaşında sahip oluyor ve Android cihazlar en genç jenerasyonlar için en sık kullanılan cihaz haline geldi bile.

Çağdaş çocuklar Koruma Yöntemleri

Teknolojimizin siber zorbalık, cinsel içerikli mesaj yazmak ve aşırı paylaşım gibi gerçek tehditleri barındırması hiç de şaşırtıcı olmamalı. Ancak bu tehditlerin daha genç çocuklar ımız bilhassa 8-12 yaşındakiler üzerinde nasıl bir tehlike arz ettiğini fark etmek şok etkisi yaratabilir. Neyse ki, birazcık anlayış ve Android cep telefonu takip yazılımı ile ailemiz için daha güvenli bir dijital deneyim sağlayabiliriz.

Android Cep Telefonu Takibinin Önemi

Kablosuz internet erişimi ve cep telefonları ile sosyal medya kullanımı ailelerimiz arasında yükselişte. 8-12 yaş arasındaki çocuklar ın tercih ettikleri sosyal medya kanallarına günde 10 kere girdikleri tahmin ediliyor. Hatta kendilerinden daha genç olan kardeşleri bile bu kanallara giriyor. Bir araştırmaya göre üç yaşındakiler online olup ve düzenli olarak cihazları kullanabiliyor. Çoğu sosyal medya sitesi kayıt olmak için minimum 13 yaş kuralını getirse de, bu çocuklar ımızın kuralları takip ettiği anlamına gelmiyor. Yalnız Facebook üzerinde 5.6 milyon çocuğun olduğu tahmin ediliyor!

Cep telefonları bir çocuğu nefis kaynaklara bağlayabilir ancak onları olumsuzluğun sarmalına da götürebilir. Çocuklar sıklıkla aşırı paylaşımı yapılan bilginin kendilerine ne kadar zarar verdiğinin veya onları siber zorbalığa karşı savunmasız bıraktığının farkında değil. Sosyal medya ve depresyon, aksiyete ve fırsat kaçırma korkuları arasında doğrudan bağlantılar vardır. ‘Yanındaki kişi yerine cep telefonu ile ilgilenmek’ (phubbing) olarak isimlendirilen en yeni trendlerden biri bu davranışla özdeşleşen negatif hisler gerçek bir aynası.

 

ANDROID CASUSU DENE

 

Android cep telefonu takip yazılımı ailelere çocuklarının online aktivitelerini güncel olarak izleme fırsatını sunabilir. Android cep telefonu takip yazılımı kullandıklarında aileler çocuklar ının kontaklarını, arkadaş listelerini ve onların konumlarını görebilirler. Çocuklar ımız kendi yaşıtlarıyla olduklarında çok daha samimi ve dürüst olurlar. Ve onların yeni ve silinmiş mesajlarına bakarak, çocuğumuzun dijital varlığına yakından bir göz atma şansı buluruz.

9-12 yaşları: Gençleri Gözetlemek

Son tahlilde çocuklarımızın cihazlarını ve cep telefonlarını güvenli bir şekilde kullanıyor olmalarından emin olmak ailelere bağlı. Sosyal medya etiketi ve güvenli müstehcen mesaj yazma hakkında başımızın etini yiyene kadar konuşabiliriz. Ancak bu çocuklarımızın uyarılarımızı dikkate aldığı ve sitelerin kurallarına uyduğu anlamına gelmez. Gençler ve özellikle daha genç çocukların rehberliğe ihtiyacı var, zira bu çocuklar zihinsel olarak maruz kalabilecekleri potansiyel olgun ve ciddi konularla başa çıkabilecek kadar gelişmiş olmayabilir.

Artık ilkokul öğrencilerinin kendi cep telefonlarına sahip olması veya birine bu kanaldan ulaşması sıradan bir durum geliyor. Çocuğunuzun Android cep telefonu üzerinde bir gözetleme cyber bulling mesaj çocuklaryazılımı olması, çocuğa ailesinin rehberliği eşliğinde telefonun sorumluluğu nasıl taşınırı öğretmek için harika bir araç. Bu, ailelere dijital hayat için bir çocuğun özel sosyal becerilerini geliştirmek veya övmek amacıyla gerçek dünya bilgisini kullanmak adına eşi benzeri görülmemiş bir fırsat sağlar.

Ek bir avantaj olarak, çocuklar ailelerinin telefonlarını gözetlediği fikrine alışacaktır ve yaşları ilerledikçe bu tekniği daha az sorgulayacaklardır. Gözetleme sıklıkla ve ağırlıklı olarak ilk yıllarda kullanılır, zira bir çocuk gerekli ve uygun kabiliyetleri bu dönemde öğrenir. Ondan sonra, çocuk sağduyu gösterdikçe, aileler rahatlayabilir ve izlemeyi arada sırada sadece çocuklar ının iyiliği için kontrol edebilir.

Doğru Android Cep Telefonu Takip Yazılımını Seçmek

Bir çocuğun cep telefonunu gözetlemeye karar vermek zor olabilir ancak günümüz dünyasının dijital yerlilerini büyütmek için bu gereklidir. Doğru yazılımı seçmek bu sürecin sizin ve çocuğunuz adına işlemesi adına hayati derece önemlidir. Androidcasus’ta, biz çocukların güvenliğine değer veriyoruz ve proaktif bir biçimde siber konulara hitap ederek potansiyel riskleri belirlemeye yardımcı olmak için gerekli araçları sunmaktan gurur duyuyoruz.

 

ANDROID CASUSU DENE

 

Neyse ki, teknoloji ailelere çocuklarını korumaya yardım etmesi için gereken araçlar veriyor. Mesaj yazma ve sosyal medya takibi dahil aileler için en değerli özellikleri öğrenmek adına geçen haftaki Android için en iyi takip uygulamasının 4 özelliği başlıklı makaleye göz atın. Androidcasus silinmiş mesajları bile gözetleme fırsatı sunuyor.

Ailelerin çocuklarının mümkün olan en güvenli ortamda yetiştirmesi için mevcut araçları kullanması elzem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *