Android için Geo-Fencing 2020

Android için geo-fencingAndroid için Geo-Fencing ya da coğrafi çevreleme opsiyonu kullanmayı hiç düşündünüz mü? Pek çok durumda sevdiğiniz birinin (çocuk, yaşlı ebeveyn vb.) tam olarak nerede olduğunu ve neler yaptığını bilmek işimize yarar. Çocuğunuz okuldan sonra arkadaşlarıyla vakit geçirmek ya da spor sahasında futbol oynamak isteyebilir. Ve elbette ki size eve zamanında döneceğine ve yemeğini evde yiyeceğine dair sözler de verecektir.

Neyse ki, çoğu zaman çocuğunuz tıpkı size söz verdiği gibi hemen hemen tam zamanında eve dönecek ve akşam yemeğini sizinle yiyecektir. Yine de çocuğunuzun iyi olduğundan ve başına hiçbir şey gelmediğinden emin olmak için, ona telefon etmeyi deneyebilirsiniz. Ama ne yazık ki bazen çocuğunuz telefonuna cevap vermeyebilir. Belki basit bir şekilde telefonunu duymamıştır ya da belki gerçekten de başına bir şeyler gelmiştir. İşte bu noktada, bir ebeveyn olarak endişelenmeye başlarsınız. Neyse ki günümüzün teknolojileri sayesinde, yanından Android cep telefonu olan çocuğunuzun konumunu tam olarak öğrenmek her zaman mümkündür.

Android için Geo-fencing (Coğrafi Sınırlama) Güvenliği

İşte bu karanlık anda, Android için geo-fencing özelliği devreye girerek size yardımcı olacaktır. Bunu yükledikten sonra, çocuğunuzun Android cihazının nerede olduğunu kendi bilgisayarınız ya da cep telefonunuz üzerinden gerçek zamanlı olarak istediğiniz her an öğrenebilirsiniz. Çoğu durumda Android cihaz çocuğunuzun elinde olacağı için, onun nerede olduğunu sürekli olarak takip edebileceksiniz ve dolayısıyla başına hiçbir şey gelmediğinden emin olabileceksiniz ya da futbol oynarken saatin kaç olduğunu unutmamasını sağlayabileceksiniz.

 

ANDROID CASUSU DENE

 

Android için geo-fencing uygulamaları yalnızca GPS konum takibi (yani denetimi) sağlamakla kalmaz, Android telefonları takibe almak için daha pek çok başka özellik de sunarlar. Bunlar arasında, WhatsApp Messenger, Skype, Facebook, Snapchat, Viber vs. gibi uygulamaları takibe almanın yanı sıra içinde telefon numaraları ile arama sürelerinin bulunduğu bir arama kaydı listesine erişim gibi pek çok özellik bulunmaktadır. Android için geo-fencing özelliği casusluk yapmak için bir sürü olasılık sunar – o yüzden hangi geo-fencing yazılımını seçeceğinize karar vermeden önce ince eleyip sık dokumaya özen gösterin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *